В Мукачеві біля одного із закладів встановили парклет: що це таке?

Життя  23 липня 2021 року, 16:05 4375 ФОТО

Парклет – це міні-публічний простір, який покликаний продемонструвати, як площа одного паркомісця може бути використана відразу багатьма людьми. Поява парклетів в містах також є демонстрацією руху проти експансії автомобілів.

В Мукачеві біля одного із закладів встановили парклет

Перший парклет був створений в 2005 році в Сан-Франциско, де катастрофічно не вистачало парків. Активісти арт-руху Rebar в якості експерименту встановили на парковці в центрі міста лавочки і вазони з квітами. Поруч з парклет поставили табличку, яка закликала пішоходів кидати в спеціальний ящик монети в разі, якщо їм сподобався міні-парк. Коли ящик став наповнюватися, активісти зрозуміли, що їхня ідея спрацювала.

Парклет

Днями, подібний парклет встановили біля одного із закладів Мукачева. Насамперед, такі спорудження набирають актуальності в Україні та світі зараз через поширення коронавірусної інфекції.

У Мукачеві біля одного із закладів встановили парклет

Loading...

Читайте також:  Велика гілка впала на терасу одного із закладів харчування, де в той час були відвідувачі

Заборона масового скупчення людей, закриття закладів – не на користь підприємцям, які змушенні сплачувати податки, незважаючи на карантин. Тому, парклети – чудова можливість не зачинятись закладам та забезпечити, як роботу своїм працівникам, так і безпеку відвідувачам.

В Мукачеві біля одного із закладів встановили парклет

Також, подібні парклети мають на меті зупинити хаотичне перетворення троутарів та вулиць міста на парковки. В Європі встановлення парклетів стало можливістю закладів залишитися на плаву, людям залишитися на роботі, а містянам та туристам мати, де відпочити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Мешканка міста 23.07.2021, 20:05
Коментар очікує модерацію