Гадюки вкусили двох дітей: хлопець та дівчина перебувають у реанімації

Життя  28 липня 2021 року, 09:41 2182 ВІДЕО

У сусідній Львівській області з укусами гадюки до лікарні потрапили одразу двоє дітей. 10-річна дівчинка з мамою йшла до лісу по малину і зустрілася з отруйним плазуном. А 16-річний хлопець наткнувся на гадюку на полі під час жнив. 

Принаймні тиждень потерпілі будуть в реанімації, адже зміїна отрута може викликати тромбози. В обох дітей доволі легкий перебіг, каже лікар, бо плазуни були невеликі, тож вприснули не багато отрути. 

Loading...

Читайте також:  ЗМІ повідомляють, що в Ужгороді виявили вбитим величезного удава

Сироватки від укусів гадюки в Україні немає, тому лікують таких пацієнтів симптоматично – проводять інтоксикаціну і проти-набрякову терапію. 

Фахівці ж нагадують – гадюки першими не нападуть. А щоб уникнути зустрічі з ними у лісі чи полі треба ретельно дивитися під ноги. Взувати закрите взуття і щільні штани.

"Я спочатку не відчула, що вона вкусила, а потім почало пекти. Коли вона вкусила ще лежала скручена, а потім поповзла в траву", – сказала Вероніка Кльоб, пацієнтка.

"Якщо вас вкусила гадюка потрібно зняти верхній одяг, зняти взуття, для того щоб не було стискання кінцівок і мобілізувати кінцівку, тобто нею не потрібно рухати. При можливості місце укусу просто обробити антисептиком, покласти лід", – додав Тарас Борачок, лікар-анестезіолог.

Більше – у відеосюжеті.

Раніше повідомлялось, що на Закарпатті активізувалися змії.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0