Поширювана закарпатцями у Фейсбуці картинка виявилась фейком

Життя  3 серпня 2021 року, 10:41 4043

Раднику колишнього президента Франції Франсуа Міттерана, економісту Жаку Атталі приписують фразу, якої він ніколи НЕ казав і НЕ писав. У соцмережах поширюють скрін статті, в якій буцімто цитують француза:

"Щеплення – це спосіб очищення суспільства від старих, хворих, боягузливих і дурних. У майбутньому йтиметься про пошук способу скорочення популяції. Почнемо зі старих, які дорого обходяться суспільству. Потім слабких, які не приносять користі суспільству, і, нарешті, дурних. Евтаназія націлена на ці три групи… Тому ми спровокуємо пандемію, спрямовану на конкретних людей…"

Читайте також:  "ПриватБанк" звернувся до клієнтів із важливим повідомленням

За словами фейкоробів, ці слова були взяті з книги "Майбутнє життя" (“L’avenir de la vie”, опублікованої в далекому 1981 році. Її написав журналіст Мішель Саломон на основі низки інтерв’ю з Атталі.

Як пише паблік "По той бік новин", який спеціалізується на викритті фейків, книга з такою назвою справді існує, проте в ній немає такої цитати. Видавець "Seghers" надіслав фактчекерам AFP уривок з книги, який нібито й цитують, і вони не знайшли там бодай побіжної згадки про заплановане скорочення населення.

Єдине, що сходиться – слова Атталі про те, що люди, старші за 60 років обходяться суспільству дорожче – бо виробляють менше. "З точки зору суспільства, значно краще, щоб людська машина різко зупинилася, а не поступово псувалася", – Саломон цитає Атталі. Жодних закликів після цього немає.

Атталі вважає, що в майбутньому людство не ставитиме собі за мету продовження життя за будь-яку ціну. Натомість зосередить увагу на якості відведеного природою нам життя.

Варто відзначити, що за останні дні дана фейкова картинка активно поширюється антивакцинаторами у закарпатському сегменті Фейсбуку.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0