Яке сьогодні свято, 6 серпня, та що не можна робити
Сьогодні, 6 серпня, православна церква вшановує пам’ять святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба (у святому хрещенні – Роман і Давид).
ВІДЕО ДНЯКнязі Борис і Гліб були молодшими синами святого рівноапостольного князя Володимира. Народилися вони незадовго до хрещення Київської Русі й були виховані у християнському благочесті.
Борис і Гліб були вбиті старшим братом Святополком під час міжусобиці, яка розгорілася після смерті батька у 1015 році. Спершу той наказав убити Бориса. Сталося це 24 липня 1015 року (6 серпня за новим стилем) на березі річки Альти. Невдовзі помер і Гліб. Вбивці наздогнали князя в гирлі річки Смядині, поруч зі Смоленськом.
РекламаПісля мученицької смерті від рук одновірців церква зарахувала братів до лику святих. Вони стали першими святими на Русі, канонізованими до лику мучеників-страстотерпців.
РекламаТрадиції
6 серпня люди вважали за краще утриматися від будь-якої складної роботи і не обтяжувати себе домашніми обов’язками. Натомість цього дня вони сходили один до одного в гості й пригощали домашніми пирогами.
У день пам’яті святих Бориса і Гліба люди намагалися не виїжджати працювати в поле, щоб не потрапити в сильну пожежу. Річ у тім, що зазвичай у серпні розпочиналася пора гроз із блискавками, через які могли загорітися копиці сіна.
РекламаВодночас 6 серпня можна займатися збором ягід, варити із них компоти, варення. Також цього дня робилися також запаси березових віників для лазні. Вибирали берези з спадаючими гілками або молоді деревця, які ще не цвіли.
Народні прикмети на 6 серпня:
- Дощ з ранку – до погожого і ясного дня.
- Тепло і сонячно – зима буде холодною.
- Мухи з ранку дзижчать – до сонячної погоди. Якщо ж мух не чути, то буде дощ.
- Південний вітер – до негоди.
- Курчата до курки тиснуться – до затяжних дощів.
- Роса до полудня – буде гроза.
- З осики пух полетів – пора збирати підосичники.
- Якщо повний місяць – не можна рубати ліс для будівництва будинку.
- Яка погода в цей день, такою вона буде у другій половині серпня.
- Чайки на воду часто сідають – до дощу.
Що не рекомендується робити:
У цей день з поваги до святих наші предки намагалися не братися за польові роботи. Існує повір’я, що 6 серпня гроза копиці сіна пече. Є й приказка: «На Гліба і Бориса за хліб не берися». Сьогодні краще присвятити час молитві.
Раніше повідомлялось, що Зеленський переніс дату святкування одного зі знаковий празників в Україні.