Лікарі провели унікальну "біблійну" операцію, щоб врятувати 6-річного закарпатця

Життя  25 серпня 2021 року, 09:45 4259 ВІДЕО

У лікарню хлопець потрапив у січні, коли 20-ти річний водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі і збив його з мамою. Шестирічний хлопчик із Закарпаття зазнав численних травм після ДТП. Лікарям вдалося його врятувати, але хлопець втратив можливість дихати самотужки та говорити. Аби виправити це, у Львові провели унікальну операцію під керівництвом польського професора Ярослава Шидловського.

Саме під керівництвом Ярослава Шидловського майже два місяці тому у Львові зробили унікальну операцію за технологією, яку жартома називають "біблійною". 

"Як з Адама взяли ребро і створили Єву, то тут взяли хрящ з ребра хлопчика і через зовнішній розріз на шиї ввели в місце рубця. Просвіт для дихання суттєво збільшився", – пояснює завідувач ЛОР відділення лікарні "Охматдит" Федір Юрочко.

Читайте також:  Закарпатські лікарі перші в Україні провели унікальну операцію на мозку з пробудженням

До лікарні хлопець потрапив у січні, коли 20-ти річний водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі і збив його з мамою. "Він навіть не дихав, поки ми чекали "швидку", треба було робити щось. Я робила штучне дихання. Я не вміла це робити, я робила 2 качка, 1 вдох, машинально", – пригадує мама Михайлика Вікторія Панющик. 

Лікарі провели унікальну біблійну операцію, щоб врятувати 6-річного закарпатця

У хлопчика було безліч травм – розірвана легеня, поламані руки і кістки черепа, втрата слуху та параліч обличчя. Майже три тижні він був у реанімації на апараті штучної вентиляції легень. Коли прийшов до тями – не міг дихати через рубець, який утворився на гортані після інтубаційної трубки, і стягнув голосові зв’язки. Виправляти це взялися львівські фахівці.

"Ми такі речі ніколи не робили, але з допомогою нашого доброго товариша професора Ярослава Шидловського з Познані ми це зробили", – говорить Юрочко.

Перший тиждень – поки приживався хрящ, Михайлик був у медикаментозному сні. Нині – після операції минуло вже майже два місяці. Хлопчик вже добре говорить. Підріс і набрав вагу. Проте під час дихання час до часу лікарі чують хрипи. Докладніше – у сюжеті "ТСН".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Наталка 25.08.2021, 11:39
Дай Боже здоров’я і дитині, і батькам, і лікарям