Небезпечна іграшка потрапила в українські магазини

Життя  2 вересня 2021 року, 09:21 7641

Небезпечна іграшка потрапила на українські прилавки. Уміст свинцю в ній у 164 рази перевищує норму. Інтерактивні фігурки жаб завезли до України з Китаю, вони мали всі необхідні документи і висновки щодо безпеки. Держспоживслужба вже оштрафувала імпортера на сто тисяч гривень і зобов’язала впродовж місяця утилізувати товар. Але попри те, що цей строк спливає шостого вересня, небезпечна забавка – досі на вітринах.

Ця іграшкова жабка – по-справжньому отруйна. За словами фахівців, може викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату. А все через вміст свинцю, який перевищує норму в 164 рази. Фахівці, зробивши аналіз в лабораторії, вжахнулися.

Небезпечна іграшка потрапила в українські магазини

"По-перше, свинець – це хімічний елемент, який відноситься до тяжких металів. Звичайно, що це передбачає отруєння організму. По симптоматиці це може бути головний біль, запаморочення, в крайніх таких випадках, це анемія", – попереджає дитяча неврологиня Ольга Козубенко.

Читайте також:  В Україну ввезли солодощі із забороненою речовиною

Ця іграшка приїхала з Китаю в Одесу, а вже звідси роз’їхалася усією Україною по мережам магазинів. Її шкідливість фахівці Держспоживслужби виявили під час планової перевірки. І негайно зв’язалися з постачальником, щоб він відкликав забавки з продажу.

Але цього дотепер не сталося. З тим, що жабок необхідно вилучити з продажу – постачальник погоджуються. І каже – попередити магазини просто ще не встигли. Наразі всю вилучену продукцію імпортер обіцяє утилізувати.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Яна 02.09.2021, 10:23
Навезуть всяку фігню з Китаю хімічну. Батьки то купують, а потім у дітей страшні хвороби, рак і т.д. Поменше такого треба купувати, а кіть брати дітям, то з натуральних матеріалів іграшки