Все про фільм "Дюна" без спойлерів: трейлер, всесвіт планети, головні герої

Життя  11 вересня 2021 року, 00:17 1022

Фільм "Дюна" (англійською Dune) – це екранізація роману Френка Герберта. На великих екранах в Україні його показуватимуть із 16 вересня.

Події першої книги "Дюна" відбуваються в далекому майбутньому, коли людство відкрило міжзоряні перельоти і розселилося на безлічі планет. У цьому майбутньому Всесвіті правлять аристократичні роди, а над усіма ними – падишах-імператор. Події першої книги сконцентровані на протистоянні двох знатних родів.

Читайте також:  Закарпатка знялася у комедійному фільмі про копів

Основна дія першої книги розгортається на планеті Арракис (яку також називають Дюною): вона майже повністю покрита пустелею, і тільки на ній добувають найдорогоцінніший ресурс Галактики – спайс. Він необхідний для міжзоряного навігації, продовжує життя того, хто його приймає, прискорює мислення і має масу інших корисних властивостей. Якщо його приймати довго, очі у такої людини стануть темно-синіми.

Збирати спайс складно, цим займаються спеціальні апарати-харвестери, на які періодично нападають піщані хробаки – гігантські червоподібні істоти, які живуть під землею і можуть атакувати все, що привернуло їхню увагу вібраціями на поверхні. Щоб не привертати увагу червів, місцеві жителі навіть придумали особливий спосіб ходьби по піску.

Власне, гігантська пустеля, величезні хробаки і люди з сяючими синявими очима – це особливості всесвіту Дюни.

Основний конфлікт цього світу: хто контролюватиме Арракис і, відповідно, єдине джерело найціннішої речовини. Складність ще й у тому, що планета має свій народ – волелюбне плем’я людей, яке живе тут вже тисячі років, і не дуже привітно ставиться до завойовників. Вони вживають спайс і носять спеціальні дистиляційні костюми, які збирають вологу.

Головний герой першої книги – Пол Атрейдес, син чинного глави будинку, герцога Лето. Решта дійових осіб, судячи з трейлерів фільму – ті ж, що і в книзі. Це – герцог Лето Атрейдес з офіційною наложницею Джесікою.

Дивіться трейлер фільму "Дюна" (2021)

Це перша із запланованих двох частин кіноадаптації роману та буде охоплювати приблизно першу половину книги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0