Різдво Пресвятої Богородиці 2021: коли відзначають та які традиції свята

Життя  15 вересня 2021 року, 15:30 2704

21 вересня 2021 року для вірян велике свято – цього дня відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. У народі цей празник ще називають Другою Пречистою. Перша була 28 серпня, а Третю відзначають 4 грудня.

Діва Марія народилась у сім’ї праведників Якима та Анни. Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості.

Здавна вірували, що в цей день варто Богородицю просити про найпотаємніше і Вона обов’язково допоможе. Сім’ї, які поки не мають дітей, в цей день моляться, щоб Господь та Матінка Божа дарували їм первістка.

Loading...

Читайте також:  ПЦУ запустила мобільний додаток із молитвами і чатом зі священниками

Це радісне свято, тому цього дня немає ніякого посту. Навпаки, люди готували різні наїдки та частували ними гостей. Вважалося, щоб був багатшим урожай наступного року, потрібно 21 вересня пишно накрити стіл.

У народі це свято ще називали Осенини, оскільки вірили, що з 21 вересня починається справжня осінь.

В це Богородичне свято у багатьох містах і селах люди празнують храмове (престольне) свято.

21 вересня особлива шана віддається жінкам, як продовжувачкам роду. У свою чергу жінки, які ще не мають дітей або ті, що при надії, молились Матінці Божій, щоб дарувала їм і їхнім майбутнім малюкам здоров’я.

З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Недарма ж у народі кажуть: "Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста".

Раніше видання писало про свята у вересні 2021 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0