Якою буде погода на жовтень 2021 року: прогноз від трьох синоптиків

Прогноз погоди на жовтень: коли сильно похолодає та засніжить.

Троє синоптиків озвучили прогноз погоди на жовтень 2021 року. Різкі перепади температури, сильні зливи, перші заморозки та перший сніг: все це прогнозують у другому місяці осені. Далі розповідаємо детальніше.

Народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що у перші дні жовтня буде досить прохолодно. 4 та 5 числа ймовірні дощі. Ближче до 10-х чисел трохи потепліє. Середина місця і взагалі буде із комфортними позначками на термометрах – в межах +20 градусів. Також в цей період Горбань прогнозує суху і сонячну погоду. Синоптик каже, що найтепліше буде на Покрову, 14 жовтня.

Читайте також:  На Закарпатті сильно похолодає. У горах прогнозують тільки +1 вночі

Далі погода зіпсується, а температура різко впаде до середніх позначок +6… +8 градусів. Дощитиме. У 20 числах місяця у південному регіоні та на сході можуть бути перші нічні заморозки.

Після 25 жовтня і взагалі настануть морози. Леонід Горбань каже, що на 2-3 дні стовпчики термометрів можуть знизитись аж до -7 градусів. Але кінцівка місяця буде з плюсовими значеннями.

Завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова каже про нестабільну метеокартину на екваторі осені. Вона так само говорить по ймовірність перших заморозків та снігу.

Науковець прогнозує, що перша половина місяця буде відносно теплою. Денні максимуми будуть на рівні +15 градусів. Далі різко похолодає, денні та нічні температури майже зрівняються і коливатимуться від +3… +5 вночі до +5… +7 у денний період.

Друга половина жовтня буде вирізнятись різкими змінами погоди: то значне похолодання, то – відчутне потепління. Також в цей час варто очікувати перший сніг.

"Але це буде сніг з дощем", – уточнила науковець.

Заввідділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДержНС та НАН України Віра Балабух також розповіла про погоду на жовтень 2021 року. Її прогноз більш оптимістичний.

Осінь 2021 року, за її словами, буде теплою, а температура повітря відповідатиме кліматичній нормі.

Втім, це не означає, що по території України не будуть проходити холодні фронти, які принесуть значне зниження температури.

Щодо опадів, то переважно дощитиме, є велика ймовірність туманів та ожеледі.

Раніше народний синоптик спрогнозував погоду на зиму 2022 року.