В Україні хочуть скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка

Життя  17 вересня 2021 року, 16:07 478

Влада може скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка. Як наслідок, під загрозою опиняться меблева й деревообробна галузі, які дають 200 тис. робочих місць, українські Карпати "облисіють", а економіка втратить за різними оцінками десятки мільярдів доларів.

Законопроєкт розробили "Слуги народу", ідею підтримали в Кабміні. Про те, хто і навіщо лобіює скасування мораторію і до чого це призведе.

Loading...

Читайте також:  Уряд змінює законопроєкт про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка

"Слуги народу" готуються скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка з України, відповідний документ під номером 4197-д вже підтримав профільний комітет Ради. Головна причина – вимоги з боку ЄС. Нібито заборона порушує чинну угоду про Асоціацію з Євросоюзом.

До чого може призвести скасування мораторію:

  • під загрозою може опинитися деревообробна й меблева галузі (можуть зіткнуться з дефіцитом деревини), а це 200 тис. робочих місць;
  • прискорення вирубки лісів може погіршити екологічну ситуацію;
  • Україна ризикує втратити свій шанс налагодити сучасне виробництво й замість того, щоб продавати за кордон уже готові меблі (а це зовсім інші виручки, більше робочих місць, технології та дизайн), постачати сировину для виробників в інших країнах.

Держави ЄС як ніхто зацікавлені, щоб Україна продовжувала експортувати свій ліс без будь-яких мораторіїв. Великі заводи, меблеве виробництво відкривають у Польщі, Німеччині й навіть Румунії, а ось сировину для виготовлення цих меблів можуть везти з українських лісів. А потім цей же матеріал повертають в Україну, але вже у вигляді готових меблів і за ціною в десятки разів вищою, ніж сировина.

Якби Україна не відправляла ліс-кругляк за кордон, а сама його переробляла, створювала готову продукцію, це б дало можливість вийти зі статусу сировинної держави й перейти до розряду розвинених країн-виробників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0