Завтра православна церква шанує велике свято

Життя  20 вересня 2021 року, 21:36 2989

21 вересня православна церква шанує велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці, мами Господа Ісуса Христа. Різдво Богородиці - перше дванадесяте свято нового церковного року. Існує ще народна назва - Друга Пречиста (Перша Пречиста - на Успіння, 28 серпня).

Loading...

Читайте також:  Мукачево зустріло велику святиню

Богородиця - є біблійним прикладом жінки, мами та дружини. Церква називає її “чесніша Херувимів та славніша Серафимів”, тобто Діва Марія - чесніша самих чесних створінь Господа - ангелів. Саме з її появи на світ і розпочинається історія Нового Заповіту. 

Історія свята Різдва Богородиці

Євангеліє майже нічого не каже про життя мами Ісуса Христа. Усю інформацію щодо Діви Марії церква знаходить у протоєвангелії апостола Іакова (апокрифах). За переказом, Богородиця попросила апостолів не розповідати про неї через її неймовірну скромність та чисте серце. Вона вважала, що головне - розповідати про Її Сина, Ісуса Христа, велич якого - безмежна. Саме тому її історія збереглась тільки у апокрифах. Перша згадка про свято припадає на 7 століття.

Де народилася Богородиця

Богородиця народилася у Назареті, в благочестивій родині з коліна царя Давида.  Іоаким та Анна більше 40 років мріяли про дитину, молилися Господу, приносили жертву у храм. Для єврейської родини не мати дітей - гірше за прокляття. Оточення вважало, що вони прогнівили Бога.  Анна щодня молилася, та дала обітницю - якщо народиться дитя, вони віддадуть його на служіння у храм Божий.

Одного дня Іоакиму не дозволили першим принести жертву Богу через його “нечистоту” - відсутність дітей. З горя Іоаким  пішов у пустелю, де майже 40 днів вимолював у Господа прощення за “своє прокляття”. А коли повернувся додому, дружина розповіла добру новину - до Анни прийшов архангел Гавриїл та сповістив про народження особливої дівчинки на ім’я Марія (Міріам).

Дитинство Богородиці

Марію спочатку виховували вдома, але вже тоді ставилися до неї -як до янголятка. Усі її речі були освячені у храмі, вона майже не гуляла на вулиці з іншими дітьми. Коли Марії виповнилося три роки, батьки з усіма рідними святковою ходою провели її до Єрусалимського храму та віддали на служіння Богу. Так була виконана батьківська обітниця. Відомо, що Іоаким та Анна жили у Єрусалимі біля храму. Їхня домівка збереглася до сьогодні - це православний храм Різдва Богородиці.

Традиції свята Різдва Богородиці

Традиційно, 21 вересня вважається особливим днем усіх жінок. У давнину жінки цього дня прокидалися до сходу сонця та молилися, після чого вдягали найкращу сукню та йшли до храму на святкову літургію.

У храмі важливо було подякувати Богу за народження Богородиці та самій Богородиці - за ЇЇ милість та молитви перед Богом. Богородиця вважається головною та найщирішою молитовницею і заступницею людей.

Потрібно запалити у храмі святкову свічу, помолитися за усіх рідних та близьких.

Сповідатися та причаститися на свято Різдва Богородиці - велике благословення.

Чого не можна робити цього дня

  • На Різдво Богородиці не можна сваритися, ображати один одного, творити поганих вчинків. Бажано не працювати, а відпочити і відвідати храм, молитися.
  • Не бажано вживати алкоголь та їсти м’ясних страв.
  • Не можна ображатися, потрібно намагатися примиритися зі своїми рідними. 

Нагадаємо, що ПЦУ запустила мобільний додаток із молитвами і чатом зі священниками.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0