Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Завтра православна церква шанує велике свято

Завтра православна церква шанує велике свято
21 вересня православна церква шанує велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці, мами Господа Ісуса Христа

21 вересня православна церква шанує велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці, мами Господа Ісуса Христа. Різдво Богородиці - перше дванадесяте свято нового церковного року. Існує ще народна назва - Друга Пречиста (Перша Пречиста - на Успіння, 28 серпня).

ВІДЕО ДНЯ
Читайте також:
Мукачево зустріло велику святиню

Богородиця - є біблійним прикладом жінки, мами та дружини. Церква називає її “чесніша Херувимів та славніша Серафимів”, тобто Діва Марія - чесніша самих чесних створінь Господа - ангелів. Саме з її появи на світ і розпочинається історія Нового Заповіту. 

Реклама

Історія свята Різдва Богородиці

Євангеліє майже нічого не каже про життя мами Ісуса Христа. Усю інформацію щодо Діви Марії церква знаходить у протоєвангелії апостола Іакова (апокрифах). За переказом, Богородиця попросила апостолів не розповідати про неї через її неймовірну скромність та чисте серце. Вона вважала, що головне - розповідати про Її Сина, Ісуса Христа, велич якого - безмежна. Саме тому її історія збереглась тільки у апокрифах. Перша згадка про свято припадає на 7 століття.

Реклама

Де народилася Богородиця

Богородиця народилася у Назареті, в благочестивій родині з коліна царя Давида.  Іоаким та Анна більше 40 років мріяли про дитину, молилися Господу, приносили жертву у храм. Для єврейської родини не мати дітей - гірше за прокляття. Оточення вважало, що вони прогнівили Бога.  Анна щодня молилася, та дала обітницю - якщо народиться дитя, вони віддадуть його на служіння у храм Божий.

Одного дня Іоакиму не дозволили першим принести жертву Богу через його “нечистоту” - відсутність дітей. З горя Іоаким  пішов у пустелю, де майже 40 днів вимолював у Господа прощення за “своє прокляття”. А коли повернувся додому, дружина розповіла добру новину - до Анни прийшов архангел Гавриїл та сповістив про народження особливої дівчинки на ім’я Марія (Міріам).

Реклама

Дитинство Богородиці

Марію спочатку виховували вдома, але вже тоді ставилися до неї -як до янголятка. Усі її речі були освячені у храмі, вона майже не гуляла на вулиці з іншими дітьми. Коли Марії виповнилося три роки, батьки з усіма рідними святковою ходою провели її до Єрусалимського храму та віддали на служіння Богу. Так була виконана батьківська обітниця. Відомо, що Іоаким та Анна жили у Єрусалимі біля храму. Їхня домівка збереглася до сьогодні - це православний храм Різдва Богородиці.

Традиції свята Різдва Богородиці

Традиційно, 21 вересня вважається особливим днем усіх жінок. У давнину жінки цього дня прокидалися до сходу сонця та молилися, після чого вдягали найкращу сукню та йшли до храму на святкову літургію.

У храмі важливо було подякувати Богу за народження Богородиці та самій Богородиці - за ЇЇ милість та молитви перед Богом. Богородиця вважається головною та найщирішою молитовницею і заступницею людей.

Потрібно запалити у храмі святкову свічу, помолитися за усіх рідних та близьких.

Сповідатися та причаститися на свято Різдва Богородиці - велике благословення.

Реклама

Чого не можна робити цього дня

 • На Різдво Богородиці не можна сваритися, ображати один одного, творити поганих вчинків. Бажано не працювати, а відпочити і відвідати храм, молитися.
 • Не бажано вживати алкоголь та їсти м’ясних страв.
 • Не можна ображатися, потрібно намагатися примиритися зі своїми рідними. 

Нагадаємо, що ПЦУ запустила мобільний додаток із молитвами і чатом зі священниками.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно