В Україні вводять обов’язкову вакцинацію від ковіду

Життя  22 вересня 2021 року, 15:18 19568

В Україні вакцинація від коронавірусу стане обов’язковою. Зокрема, для працівників навчальних закладів, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій.

"Зараз у світі є новий ефективний інструмент протидії COVID – вакцинація. Сьогодні пандемія COVID – це пандемія невакцинованих", – заявив Ляшко.

Він зазначив, що ті, хто вакцинувались на перших етапах кампанії, вже досягнули показників понад 80% охоплення, а саме – медики, військові Збройних сил України, структури МВС.

"В інших органах державної влади, на жаль, ситуація не така оптимістична. Тому пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID, зокрема для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, місцевих державних адміністрацій", – заявив Ляшко.

Читайте також:  Закарпаття переходить до "жовтої" зони: як працюватимуть школи в Мукачеві

За його словами, статтею 12 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій підлягають обов’язковим щепленням проти інфекційних хвороб.

"Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не протирічить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", – додав міністр.

Він зазначив, що визначення переліку працівників, які мають пройти обов’язкову вакцинацію, відноситься до повноважень МОЗ.

"Прошу підтримати відповідне протокольне доручення, що дозволить реалізувати цю функцію та зробити ще один, ефективний крок у подоланні коронавірусної хвороби", – додав Ляшко.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 5
Фрас би вам був! 22.09.2021, 19:48
Закарпатці - проклялабисься в'єдно з своїми дітьми і цілов файтов на віки вічні за тоту вакцинацію!!!
Наталія 22.09.2021, 17:39
Добрий день. Я працюю медсестрою в будинку для пристарілих в Чехії. В нас провакцинували 98 людей. Десь 15 чоловік померло в перший місяць після вакцинації..... чоловік 20-25 має різке погіршення стану здоров'я (тромбоцитопенії, проблеми з диханням, загальне погіршення стану здоров'я...) Конкретно з COVID померла одна людина (94роки) яка останні кілька років була на наркотичних препаратах і мала купу інших захворювань.... А на даний момент вже маємо два випадки у наших пацієнтів підтверджено COVID+ після двох прививок ФАЙЗЕРА. Десь 40% моїх колег не вакциновані і я серед них. Після побаченого що робиться з нашими пацієнтами будемо зберігати свою позицію, або змінювати роботу..... Бережіть себе і своїх близьких!!!❤
Закарпатка 22.09.2021, 15:44
От і правильно. Давно пора. А не одні вакцинуються, другі не вакцинуються та ще і інших переконують, що після щеплення умруть чи чіпи якась в тіло зашиють
Ivan 22.09.2021, 15:27
Закон який суперечить конституції є неправомірний.
Віра 22.09.2021, 15:26
Люди добрі, яке вони мають право! Виходьмо на майдани. хай почують простих людей нарешті!