Яке свято 24 вересня та що не можна сьогодні робити

Життя  24 вересня 2021 року, 07:45 1220

24 вересня православна церква вшановує пам’ять преподобної Феодори Олександрійської, яка жила в кінці 5 століття.

За переказами, Феодора перебувала зі своїм чоловіком в коханні та злагоді, але один багатий містянин, звабившись її красою, став спокушати молоду жінку. Він підкупив звідницю, яка обдурила Феодору, сказавши, що гріх, скоєний вночі, не ставиться людині в провину. Жінка послухалася і зрадила чоловіка, проте незабаром усвідомила всю огидність перелюбу.

Loading...

Читайте також:  Україна буде чи не найхолоднішою країною в Європі: синоптики дали прогнози на найближчі дні

Феодора зненавиділа своє тіло і піддавала себе всіляким мукам. Знайома ігуменя, яка бачила страждання грішниці, нагадала їй історію Марії Магдалини, яка  омила сльозами ноги Христа. Це спонукало Феодору піти до монастиря – до того ж потай від усіх. Але вона розуміла, що в жіночій обителі чоловік знайде її, тому переодяглася в чоловічий одяг і надійшла в чоловічий монастир з ім’ям Феодор. Пізніше, вже після смерті Феодори, її чоловік, дізнавшись про подвиг дружини, прийняв постриг у цій же обителі.

Що не можна робити цього дня​​​:

  • Не можна починати жодних справ на Федору – погана прикмета.
  • Цього дня заборонено базікати даремно, мити голову, брехати і піднімати щось на дорозі.
  • Суворо заборонялося фарбувати губи і наносити макіяж, інакше погрожували довгі важкі хвороби.
  • На свято вважалося дуже поганою прикметою, якщо дівчина забруднить поділ своєї спідниці - вірили, що після цього чоловік сильно зап’є й у родині будуть довгі сварки.

Прикмети на 24 вересня

У північних регіонах в цей час буває вже досить холодно, тому в народі говорили: "Федорині вечірки – третя зустріч осені". У південних же регіонах помічали: "На Федору літо закінчується, а осінь починається". До дня преподобної Феодори всі роботи в городі і полі повинні бути завершені. Святу Федору вважали покровителькою озимих хлібів, тому в день її пам’яті ходили дивитися озимі сходи.

Цього дня в давнину влаштовували "капустяні вечорки" – до однієї з господинь додому приходили гості й разом готували різноманітні страви з капусти.

  • Не всяке літо до Федори дотягне.
  • Якщо видно сильні і густі сходи озимих – до хорошого врожаю на наступний рік.
  • Бджоли літають – до пізньої зими.

Раніше повідомлялось, що в Україні буде нове професійне свято.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0