На КПП дедалі частіше виявляють підроблені сертифікати вакцинації: що загрожує порушникам

Життя  6 жовтня 2021 року, 19:37 3565

Останнім часом помітно зросла кількість випадків виявлення прикордонниками підроблених сертифікатів вакцинації, які подорожуючі надають на контроль при в’їзді в Україну.

Лише за останні 10 днів у пунктах пропуску Чопського прикордонного загону було виявлено 18 підроблених сертифікатів вакцинації. Усі вони були пред’явлені громадянами України. Більшість документів містять ознаки підробки документа, інші видано у незаконний спосіб.

З метою швидкої та ефективної перевірки дійсності сертифікатів прикордонники активно застосовують технічні засоби та відомчі бази даних. Тож шанси недобросовісних подорожніх проїхати за підробленим сертифікатом зводяться до нуля.

Читайте також:  На Закарпатті підприємець підробляв міжнародні свідоцтва про вакцинацію

До того ж, у разі виявлення такого правопорушення прикордонники інформують співробітників Національної поліції. Відповідальність за підробляння документів передбачена ст.358 Кримінального кодексу України.

Зокрема, останній такий випадок стався учора в пункті пропуску «Тиса». Чоловік та жінка, які прямували на в’їзд в Україну, пред’явили на контроль міжнародні сертифікати про вакцинацію, видані одним з медичних закладів Закарпаття.

Під час їх перевірки за допомогою цифрового фільтра Safeborder інформація з QR-кодів у документах не зчитувалась. Також прикордонники встановили, що власники обох сертифікатів не проходили вакцинацію у зазначеній в документі медичній установі.

Недійсні документи у громадян вилучили викликані прикордонниками на місце події співробітники Нацполіції. В’їзд в Україну особам дозволили лише після завантаження мобільного додатку «Вдома». Про виявлене правопорушення направлено повідомлення на адресу Ужгородського районного відділу Нацполіції.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0