В Україні пропонують позбавляти прав водіїв за перевищення швидкості в населених пунктах

Життя  26 жовтня 2021 року, 13:07 1112

За порушення швидкісного режиму в населених пунктах водіїв пропонують позбавляти "прав". З такою пропозицією виступили парламентарі й вже зареєстрували відповідний законопроєкт.

Автором ініціативи став парламентарій Федір Веніславський від Партії "Слуга народу". Сам законопроєкт № 6214 під назвою "Проєкт Закону Про внесення змін до статті 122 Кодексу України Про адміністративні правопорушення (про посилення відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах)" зареєстрований 22 жовтня 2021 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкт, пропонується ввести нові жорсткі санкції щодо водіїв, які перевищили швидкість при русі в межах населених пунктів.

Читайте також:  В Україні змінили правила видачі водійських прав: головні нововведення

Покарання за перевищення швидкості в населених пунктах

  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 30 км/год. покарання – штраф 1700 грн;
  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 50 км/год. Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців;
  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 70 км/год.п Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 6 місяців до одного року.

Нагадаємо, що в населених пунктах діє обмеження 50 км/год (крім окремих ділянок з лімітом 80 км/год, виділених відповідним дорожнім знаком). Покарання за перевищення швидкості має дві градації – на 20 або 50 км/год. Зараз при перевищенні дозволеної швидкості на 20 км/год штраф становить 340 гривень, а на 50 км/год – 1700 грн.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0