На Закарпатті запрацювала система розшуку «Гарпун»: камери фіксуватимуть номерні знаки

Життя  27 жовтня 2021 року, 14:05 1935 ФОТОФАКТ

З 25 жовтня Закарпатська область долучилася до реалізації сучасної системи розшуку «Гарпун». Вона є одним із напрямків розвитку проєкту «Безпечне Закарпаття», який працює на території краю. Це розробка Національної поліції України, направлена на максимально ефективне використання камер відеоспостереження. Вона дає можливість використовувати інформаційно-пошукову систему «Гарпун» для розкриття злочинів. 

Успішне випробування цієї додаткової системи великого проєкту стартувало в п’яти областях країни. Гарні результати роботи дозволили розширити її та додати ще кілька регіонів, серед яких і Закарпаття. 

На Закарпатті запрацювала система розшуку Гарпун

Основними завданнями подібних камер є фіксування номерних знаків, тобто швидко виявляти «двійників» та номери, які офіційно вважаються знищеними. Така система дозволяє й швидко знаходити транспортні засоби, які перебувають у розшуку. Також до бази даних «Гарпун» занесена інформація щодо боржників за всіма категоріями виконавчих документів. 

Читайте також:  В Україні пропонують позбавляти прав водіїв за перевищення швидкості в населених пунктах

«Слід розуміти, що це автоматична система, яка безпомилково фіксує порушників, а поліцейські одразу отримують зображення такого транспортного засобу», – розповіли у відділі комунікації поліції Закарпатської області.

В кінці минулого тижня керівництво Головного управління Національної поліції в Закарпатській області провело останні приготування перед запуском, для цього обговорили співпрацю з патрульними, керівництвом Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, управління забезпечення примусового виконання рішень у Закарпатській області, відділу державної виконавчої служби у місті Ужгород та рядом інших структур, які долучені до роботи системи. 

Лише у день запуску, 25 жовтня 2021 року, за допомогою системи «Гарпун» було виявлено 4 автомобілі, які перебували в розшуку. Водії транспортних засобів перебували на обліку виконавчої служби за несплату боргових зобов’язань. Лише вони сплатили до бюджету вже 85 тисяч гривень. Це лише старт системи розшуку «Гарпун», в подальшому планується підключити більше подібних камер до загальної системи відеонагляду.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0