В Україні розширили список професій, для яких обов’язкова вакцинація

Життя  9 листопада 2021 року, 13:00 4198

МОЗ розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. У разі відмови від щеплення, таким працівникам загрожує відсторонення від роботи без збереження заробітної плати. 

Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються, за словами голови МОЗ:

  1. Працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.
  2. Працівники установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів.
  3. Працівники підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави ("Укрпошта", "Укрзалізниця" та інші).

Читайте також:  Протипоказання до COVID-вакцинації: МОЗ затвердило довідку

Новий наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

"Зазначу, що наша стратегія обґрунтована та логічна. Поступово запроваджуються вимоги вакцинації для усіх професій, що пов’язані з великою кількістю контактів між людьми або виконання критично важливих для країни функцій", – сказав голова МОЗ Віктор Ляшко на брифінгу.

Нагадаємо, у Мукачівській ТГ через відсутність вакцинації відсторонили від роботи 19 педагогів.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0