У посвідченні водія із грудня почнуть ставити код "78": що він означає

Життя  15 листопада 2021 року, 08:54 4249

В українських посвідченнях водія з 28 грудня з’явиться нова відмітка – щодо керування транспортними засобами лише з автоматичною коробкою передач.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС України.

Відтоді у посвідченні буде відмітка про те, чи склали ви практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. Так, у графі 12 документа стоятиме код "78". Це означає, що ви можете керувати автівками лише на "автоматі".

Читайте також:  Від деяких водіїв забиратимуть машини: в чому причина

Якщо ви складали практичний іспит на автомобілі на "механіці", то зможете керувати транспортним засобом із будь-якою коробкою.

Нагадаємо, з 28 вересня набула чинності постанова уряду про впровадження типового посвідчення водія. Пункт про керування авто на "автоматі" набуває чинності через три місяці після цього, або 28 грудня. У посвідченнях уже змінилися позначки, які вказують на обмеження керування транспортом. Раніше вони були у формі піктограм, а тепер – як коди (як це заведено в ЄС). Ідеться про такі категорії обмежень:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, тільки без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Раніше повідомлялось, що в Україні з’явились нові дорожні знаки.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0