За безкоштовні пакети для овочів треба буде платити, – Кабмін

Життя  22 листопада 2021 року, 21:27 3041

Щороку кожен українець використовує близько пів тисячі пластикових пакетів, із них лише 6% – йдуть на переробку, а інші на звалища і забруднюють довкілля. Щоб це припинити, синтетичні пакети не можна буде розповсюджувати в магазинах, ресторанах чи кафе. А щоб українці почали звикати – це будуть робити поступово.

Із грудня у торговій залі не можна буде залишати одноразовий пакет, оскільки він стане платним і його вартість складатиме від 2 до 3,5 грн. Відповідну постанову Кабміну вже зареєстрували та мають за неї голосувати 24 листопада. І якщо це станеться, вона набере чинності вже від 10 грудня 2021 року.

Читайте також:  В Україні хочуть заборонити пластикові пакети

За опитуванням "ТСН", платити за одноразові пакети українці не готові і залюбки перейдуть на альтернативні методи пакування. Тим більше, що за використання покупцями пластикових пакетів безкоштовно магазини штрафуватимуть від 1 700 до 3 400 грн.

Тому супермаркети вже готові запропонувати альтернативу – біорозкладні або паперові пакети. У поліетилен можна буде пакувати лише свіже м’ясо, рибу чи крупи. І це буде дозволено лише до 2023 року. 

Нагадаємо, депутати заборонили використання пластикових пакетів: який тепер штраф.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Саша 23.11.2021, 23:28
Коментар очікує модерацію