Карантин в Україні посилять з 1 грудня (працювати як раніше не вийде)

Життя  26 листопада 2021 року, 10:17 7596

Карантин в Україні триває і наразі для бізнесу запроваджують нові обмеження. Бізнесу заборонять самостійно обирати модель діяльності у "жовтих" карантинних зонах.

Зміни до "карантинної" постанови Кабміну набудуть чинності вже наступного тижня, а саме 1 грудня. Компанії зобов’яжуть  дотримуватися чітких інструкцій ведення діяльності. В іншому випадку вони будуть покарані.

"Раніше бізнес міг обирати модель діяльності в "жовтій зоні" – не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень за площею або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня. Тепер він втрачає таку опцію", – заявив очільник МОЗу Віктор Ляшко.

Читайте також:  Карантин для невакцинованих посилять: МОЗ пояснило, для чого це потрібно

Насамперед у бізнесу відберуть можливість самостійно вирішувати, перевіряти чи ні документи про вакцинацію чи негативний тест. Нові правила карантину в Україні вплинуть на роботу кількох сфер економіки. За словами Ляшка, серед іншого, йдеться про заклади:

  • культури;
  • громадського харчування;
  • для занять спортом.

Усі мають бути вакциновані

Бізнес зобов’яжуть обслуговувати лише вакцинованих клієнтів або тих, хто може офіційно довести, що не заражений COVID-19. Зробити це можна буде надавши сертифікат про одужання або негативний ПЛР-тест.

На співробітників компаній таке правило також буде поширюватись. Водночас вакцинованим вважатиметься навіть той клієнт або співробітник, який отримав лише одну дозу вакцини.

Але термін дії "жовтого" сертифіката скорочується в 4 рази. Тепер він становитиме 30 днів. "Жовтий" сертифікат про вакцинацію свідчить про отримання його власника однієї дози вакцини. Раніше термін його дії становив 120 днів.

Клієнти та співробітники матимуть лише місяць після отримання першої дози для того, щоб отримати другу. Інакше клієнтів не будуть обслуговувати, а співробітників – відсторонюватимуть від роботи. От такий буде карантин в Україні вже із середи, 1 грудня.

Нагадаємо, що зчитування COVID-сертифікату через "Дію" стало обов’язковим. Кабмін ввів штрафи.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0