Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Чудотворця: що це за свято

Життя  30 листопада 2021 року, 07:46 1180

30 листопада православна церква вшановує пам’ять святителя Григорія Чудотворця, який жив у 3 столітті у Малій Азії.

Майбутній святитель народився в місті Неокесарії в язичницькій сім’ї, але, отримавши прекрасну освіту, від юності прагнув знайти справжній сенс життя. Істина відкрилася Григорію лише у Святому Євангелії, і юнак прийняв християнство. Григорій вів благочестиве життя, утримував себе у чистоті та цнотливості, що викликало роздратування у його однолітків-язичників.

Вони вирішили зганьбити юнака і підіслали до нього блудницю, яка почала вимагати з нього плату за нібито скоєний ним гріх. Однак, отримавши гроші, жінка впала на землю у нападі, а потім сама зізналася в ошуканстві. Григорій звершив над грішницею молитву, і біси покинули її.

Читайте також:  Церковний календар на грудень 2021 року: багато свят та коли вихідні

Пізніше Григорій пішов до пустелі, де хотів жити на самоті до кінця своїх днів. Однак йому судилося стати єпископом Неокесарії. У цій ролі він зробив багато праведних справ і прославився дивами, за допомогою яких зцілював хворих, виганяв бісів, примиряв тих, хто ворогує.

Що не можна робити цього дня

  • Не міряйте чужі обручки – це призведе до нещастя.
  • Якщо вам треба вирушити у далеку дорогу, то краще зробіть це наступного дня.
  • Намагайтеся не сваритися одне з одним. Будьте дружніми та привітними. 

Прикмети на 30 листопада

У давнину на Григорія проводилися багатолюдні свята і гуляння. Дорослі та діти каталися на санях, намагаючись покотитися якнайдалі, щоб наступний рік був вдалим. Була поширена традиція перекидатися в снігу, чим активно займалися хлопці. Говорили, що завдяки цьому зима затримається, а це, водночас, позитивно вплине на врожай.

У народі зауважували: "Який Григорій – така й зима". Дивилися також на лід на річці: якщо він був темним, це віщувало гарний урожай наступного літа.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0