На 1 грудня у народі існує сувора заборона: що ні в якому разі не можна робити

Життя  1 грудня 2021 року, 07:47 1623

1 грудня православна церква вшановує пам’ять мучеників Платона та Романа, які постраждали за віру на початку 4 століття.

Святий Платон був братом святого мученика Антіоха; вони народилися в сім’ї християн і отримали благочестиве виховання. Вже в юності Платон був розумною та доброчесною людиною, проповідував християнство серед язичників. За це правитель Агріпін закликав його на суд і став переконувати зректися віри. Побачавши, що Платон стійкий у своїх переконаннях, правитель розгнівався і наказав піддати молодого християнина мукам, а згодом і сам почав катувати його. Зрештою мученика обезголовили.

Читайте також:  Синоптики розповіли, якою буде погода на грудень 2021 року

Святий Роман разом із отроком Варулом прийняв муки за часів гонінь на християн, започаткованих імператором Максиміланом. Роман був дияконом у Кесарії. Якось, зустрівши єпарха Аскліпіада, що йде на язичницьке свято, він почав переконувати його зректися ідолів. Той відмовився і наказав піддати диякона тортурам. У цей час Роман побачив хлопчика Варула і вигукнув: "Навіть цей отрок мудріший за тебе, бо знає істинного Бога!". Варул підтвердив, що є християнином, за що також був підданий жорстокому покаранню.

Що не можна робити цього дня

  • Цього дня категорично забороняється сваритися, адже сварки можуть затягнутися на весь рік.
  • Намагайтеся ні на кого не злитися, стримуйте свої емоції та будьте доброзичливішими.

Прикмети на 1 грудня

У давнину Платона і Романа називали Зимовказівниками, оскільки по їхньому дню судили про те, якою буде зима, що починається.

"Платон та Роман кажуть зиму нам", – казали у народі. Якщо протягом дня траплялася зміна погоди, то це означало, що і протягом зими буде перелом. При цьому за погодою спостерігали цілий день: ранком судили про початок зими, опівдні – про середину, увечері – про кінець.

Якщо раптом у будинку на Платона і Романа виявляли живого комара, це означало, що незабаром настане відлига. Тепло віщувала також ворона, що ходила дорогою.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0