Переполох у Великих Лучках: медики розповіли, що коїлось у селі

Життя  7 грудня 2021 року, 11:27 12779 ФОТОФАКТ

На диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги у неділю, 5 грудня, поступив виклик із повідомленням про утоплення.

Людина, яка телефонувала, розповіла, що біля мосту у селі Великі Лучки з річки Латориця витягнули потерпілого у вкрай важкому стані. На виклик виїхала лікарська бригада №708.

Як з’ясувалося, троє місцевих чоловіків пливли на човні і натрапили на корч… Човен перевернувся. Двоє спромоглися виплисти, а третього накрило перевернутим догори човном.

Читайте також:  "Ми думали, що вона спить вдома", – сестра загиблої у Великих Лучках дівчини розповіла про трагедію

Протягом півгодини чоловік перебував у крижаній воді. Мешканці села та перехожі допомогли витягнути його на берег. На щастя, серед присутніх були люди обізнані у наданні першої допомоги і, за словами лікаря екстреної медичної допомоги Віталія Чоповді, саме це врятувало життя 55-річного Степана.

«До приїзду «швидкої» чоловіку робили штучне дихання, звільнили дихальні шляхи від багнюки та води. Медична бригада була на місці події вже за декілька хвилин. На момент огляду лікарем чоловік вже не реагував на подразнення, був дуже холодний, тахікардія перевищувала 150 ударів за хвилину»,– розповіли медики «PMG.ua».

Чоловіка негайно перенесли до автомобіля «швидкої», однак під час транспортування в нього зупинилось дихання. Медики діяли блискавично. Лікар Віталій Чоповдя та фельдшер Тетяна Жабур приступили до реанімаційних заходів. І за декілька хвилин дихання відновилося.

Одразу ж потерпілому почали інфузійне введення розігрітого до 40 градусів фізіологічного розчину. І вже за декілька хвилин стан пацієнта стабілізувався, тахікардія знизилась до 85-90 уд. за хв., чоловік опритомнів. Його доставили до приймального відділення Мукачівської ЦРЛ.

А вже на ранок, коли бригада «швидкої» поцікавилась самопочуттям «потопельника». З’ясувалося, що чоловік вже кілька годин як пішов додому. Жодних наслідків, які б становили небезпеку його життю, на щастя, не було.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0