З 9 грудня почнуть відсторонювати від роботи невакцинованих: список професій

Життя  8 грудня 2021 року, 12:33 720

Завтра, 9 грудня, починає діяти указ МОЗ про обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для низки професій, невакцинованих працівників відсторонятимуть від роботи. Про це нагадав на брифінгу глава МОЗ Віктор Ляшко.

"З 9 грудня, тобто вже завтра, набуває чинності указ МОЗ про розширення списку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою", – сказав Ляшко.

Читайте також:  В Україні хочуть зробити обов’язковим ще одне щеплення

За його словами, йдеться про:

  • працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівників установ, що надають соціальні послуги, установ захисту прав дітей, реабілітаційних установ;
  • працівники стратегічних підприємств (Укрпошта, Укрзалізниця тощо, повний список тут).

У МОЗ раніше зазначали, що невакцинованих працівників цих професій мають відстороняти від роботи без збереження зарплати. Обов’язковій вакцинації не підлягають лише ті, хто має абсолютні протипоказання до щеплення.

Ляшко зазначив, що не відсторонятимуть від роботи працівників, які отримали хоча б одну дозу вакцини. Також після вакцинації хоча б однією дозою має припинятися відсторонення, якщо його вже застосували до працівника.

"Отримання хоча б першої дози не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому разі він (працівник, – ред.) має бути допущений до роботи", – сказав глава МОЗ.

Джерело: Ліга.нет
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0