Якою буде погода на Новий рік 2022

Життя  11 грудня 2021 року, 10:50 3461

У перших числах грудня Україну припорошило снігом. Особлива краса в Карпатах, де снігу намело майже метр. Гірськолижні курорти вже увімкнули снігові гармати й додають штучного снігу поверх природного, тим самим готуються до старту сезону.

Грудень – це період активної підготовки до свят. Відповідно, чималу кількість цікавить, якою буде погода на Новий рік 2022? Адже, плануючи свій відпочинок, важливо хоча б приблизно знати метеокартину.

Читайте також:  Драгобрат замело снігом. Опубліковано казкове відео

Заввідділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух у коментарі виданню "Факти" зазначила, що точно прорахувати, чи буде сніг на Новий рік, дуже важко.

"Ще жоден метеоролог у світі не навчився точно передбачити погоду на місяць уперед", – каже вона.

"Але можна говорити про те, що через глобальне потепління все більша частина опадів взимку випадає у вигляді дощу, а не снігу. Сніговий покрив якщо і з’являється, то, як правило, не надовго. Це проблема, адже наші річки мають переважно снігове живлення. Якщо снігу не буде, загостриться проблема забезпечення водою", – зазначила Віра Балабух.

А от завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова своєю чергою передбачила, що снігу в новорічну ніч не буде. Та й на початку січня снігового покриву також не передбачається. А все через температурний режим. Перед святами обіцяють невеликі плюси, тому сніг, якщо і випаде, довго не пролежить.

Погодні сайти поки підтверджують таку метокартину. Зараз вони показують на новорічні свята невеликі мінусові значення вночі та від +1 до +3 градусів вдень. В Карпатах, звичайно, трохи холодніше.

Довгостроковий тенденційний прогноз погоди показує, що значна мінусова температура очікується ближче до Різдва. Погода на Різдво 2022 року обіцяє порадувати також снігом.

Точний прогноз погоди на Новий рік 2022 з’явиться ближче до католицького Різдва (25 грудня). Адже синоптики вже неодноразово наголошували, що передбачити погоду можна у період до 5 днів. Максимум – на 7 днів.

Раніше синоптики розповіли, якою буде погода на грудень 2021 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0