Дивовижна історія порятунку хворого на Закарпатті: як медики та небайдужі допомогли чоловіку

Життя  6 січня 2022 року, 14:02 1925 ФОТО, ВІДЕО

5 січня о 14:32 на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги надійшов виклик з Великоберезнянщини – 66-річному мешканцю с. Чорноголова з урочища Горб, – погано із серцем. Бригада №1300, у складі лікаря Олесі ГОЙЗАН, фельдшера Наталії ІВАНОВЧИК та водія Івана ЮРИЧКА, виїхала на виклик. Спілкуючись телефоном із родичкою хворого, медики дізналися, що дістатися до урочища буде складно – грунтову дорогу розмило дощами.

На щастя, місцевий мешканець Василь ЗГАНИЧ зголосився допомогти бригаді. Його спеціально переобладнана для бездоріжжя високопрохідна вантажівка ГАЗ-66 доставила бригаду до хворого. Все необхідне для транспортування хворого і реанімаційних заходів (ноші, кардіограф, дефібрилятор, реанімаційну сумку, інфузійне обладнання тощо) медики перевантажили в автівку.

Читайте також:  Міністр охорони здоров’я виступив з важливою заявою щодо вакцинації

"Навіть у хорошу погоду дістатися до цього урочища – проблема. Сюди можна потрапити навпростець стежкою через ліс або на конях. Кілька років тому там була пожежа і  рятувальники з ДСНС на спеціальних авто не змогли доїхати. Тоді хата згоріла вщент…", –  розповідає місцевий мешканець Василь ЗГАНИЧ.

Бригада дісталася хворого вчасно – у пацієнта виявилася хронічна серцево-легенева недостатність, анасарка. Хворий мав критично низький тиск (20/0  мм.рт.ст),  цукор (1,4 ммоль/л) та сатурацію (67%). В такому стані він був нетранспортабельний. Понад дві години знадобилось медикам, щоб стабілізували стан пацієнта і підготувати його до перевезення. Хворого зафіксували на ношах, завантажили в кузов вантажівки і, долаючи бездоріжжя, поїхали до автомобіля "швидкої". Майже годину потужний ГАЗ- 66 долав відстань 7 км.

"У "швидкій" ми підключили пацієнта до кисню та почали інфузійне введення необхідних медикаментів. Після проведення маніпуляцій хворий вже міг говорити з нами. До приймального відділення він поступив із сатурацією 90% та тиском 60/20 мм.рт.ст.", – зазначає лікар Олеся ГОЙЗАН.

Зараз пацієнт знаходиться в реанімаційному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні. З моменту виклику "швидкої" до госпіталізації пацієнта в медзаклад минуло 5 годин. І кожна мить цього часу – невпинна боротьба за життя.

Медична бригада №1300 подякувало всім, хто долучився до транспортувально-рятувальної операції пацієнта з урочища Горб (с. Чорноголова).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0