Ціни на нерухомість у 2022-ому зростуть, – експерти

Життя  7 січня 2022 року, 12:29 1294

Ціни на первинному і вторинному ринку нерухомості в 2022 році будуть плавно зростати у межах 10%. Представник Асоціації фахівців нерухомості України Едуард Бразас у коментарі УНН розповів, які фактори вплинуть на зростання цін наступного року.

“Ціни зростали і будуть рости. Це неминуче і на первинному, і на вторинному ринку нерухомості. На первинному ринку – за рахунок того, що собівартість зростає, оподаткування та інфляція. На вторинному ринку – виключно за рахунок того, що попит на вторинний ринок зростає", – зазначає експерт.

Читайте також:  Обираєте квартиру в новобудові? 5 важливих запитань до експерта з нерухомості

За словами фахівця, перераховані вище фактори вже не будуть різко впливати на ціни, що матимуть тенденції до плавного зростання в межах 10% максимум. Однак, якщо країну застане "нова коронакриза", стабільності і "плавності" на первинці і вторинці очікувати не варто.

Бразас додає, що ключовим фактором впливу на ціну є попит, який її визначає. Перший підйом варто очікувати в першому кварталі 2022 року. Що стосується падіння цін, фахівець додав, що фактори, які на це впливають, себе не проявлять найближчим часом.

"Якщо глобально вдарить чергова коронакриза, то буде незрозуміло. Іпотека, як фактор, який може впливати на падіння цін, ще себе не проявила поки, адже занадто мало місця займає на ринку, тому навряд чи її вплив ми будемо відчувати. Ціну визначатиме попит. А він є завжди", – додав експерт.

Нагадаємо, в Україні зросте податок на нерухомість: хто заплатить більше.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0