Яке церковне свято 22 січня: традиції і прикмети

Життя  22 січня 2022 року, 08:32 2309

У суботу, 22 січня, відзначають православне свято – день пам’яті преподобного Євстратія. Євстратій жив у IX столітті, походив з Тарси, виховувався в знатній і благочестивій родині.

Будучи двадцяти років від роду, юнак пішов від батьків і подвизався на подвиги в святій обителі, де спав на голих дошках, харчувався тільки водою і хлібом, а також невпинно молився.

Згодом був обраний до настоятелів, за своє життя здійснив чимало чудес. Перед смертю заповідав братії не піддаватися спокусам і не прагнути до земних благ, а вірувати в Господа і думати про майбутнє.

Читайте також:  Віряни святкують Стрітення Господнє: традиції, прикмети та заборони

Прикмети 22 січня:

  • ворони сидять на верхівках дерев – вдарять сильні морози;
  • кішка лежить на спині пузом догори – чекати потепління;
  • ясно і сонячно сьогодні – в наступному році буде хороший урожай;
  • кішка шукає тепле місце – до похолодання.

Що сьогодні не можна робити

Церква вважає, що 22 січня категорично заборонено байдикувати – цей день буквально створений для роботи. У той же час не можна працювати абияк, інакше святі покарають за лінь.

Як і в будь-яке інше церковне свято, утримайтеся сьогодні від лихослів’я, образ, пліток і заздрості.

Що можна робити 22 січня

Наші предки в цей день "змивали Святки" – це означало, що потрібно зробити генеральне прибирання в будинку після зимових свят. Також обов’язково варто було відвідати лазню і випрати речі.

Безліч приказок цього дня говорить про те, що господині намагалися саме 22 січня привести своє житло в порядок, щоб залучити благополуччя і удачу в будинок.

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0