Перехід на літній час 2022: коли будуть переводити годинники

Життя  17 лютого 2022 року, 03:25 15161

Переведення годинника на літній час 2022 року відбудеться 27 березня о 3 годині ночі. Саме тоді потрібно буде перевести годинники на одну годину вперед.

Згідно з постановою кабміну, перехід на літній час здійснюється кожного року в останню неділю березня.

Відзначимо, що перед переходом України на зимовий час осінню 2021 року вже точилась дискусія про доцільність існування "літніх" та "зимових" годин. Мовляв, переведення стрілок негативно впливає на здоров’я людей. В Європі ще у 2019 році вирішили скасувати переведення годинників. Рішення мало почати діяти у 2021 році, але через географічні особливості та те, що ЄС знаходиться в трьох часових поясах, процес "об’єднання годин" вирішили відкласти до 2026 року.

Читайте також:  В Україні можуть скасувати літній і зимовий час: на якому спиниться країна

В Україні також у 2021 році вирішили перейти на зимовий час та відмовитись від переведення. Ініціатором був тоді ще віцепрем’єр Руслан Стефанчук (нині глава парламенту). Депутати тоді голосування провалили (тільки 212 народних обранців підтримали, а необхідний мінімум – 226). Тоді ж було вирішено відправити законопроєкт на доопрацювання.

Відзначимо, що в тому законопроєкті передбачалось встановлення єдиного часу – київського – для всієї України та скасування сезонного переведення годинників.

До слова, у лютому 2021 року навіть заявляли про деякий компроміс у цьому питанні. Мовляв, оскільки крайні східні області (Луганська, Донецька та Харківська), а також Закарпатська область на заході України знаходяться в інших часових поясах, то для цих куточків може бути впроваджений регіональний робочий час. Але і ця ініціатива, як виявилось згодом, не отримала підтримки.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0