ЄС всім українським переселенцям надасть тимчасовий захист: роз’яснення

Життя  3 березня 2022 року, 21:43 3652

У Раді ЄС домовилися активувати Директиву про тимчасовий захист для громадян і жителів України, які рятуються від війни, котру розпочала Росія. Політичної згоди щодо цього досягли міністри внутрішніх справ або юстиції країн ЄС на своєму засіданні в Брюсселі у четвер, 3 березня.

Про це повідомив Жеральд Дарманен, міністр внутрішніх справ Франції, яка головує в Раді ЄС, пише DW.

Читайте також:  Житло та юридична консультація: волонтери відкрили важливий сайт для українців

Дарманен повідомив, що рішення про активування директиви буде формально ухвалено наступного дня, 4 березня, і тоді ж його опублікують. Воно одразу набуде чинності.

Тимчасовий захист надає, зокрема, право на проживання, доступ до ринку праці, медичних послуг і соціальної допомоги у країнах ЄС. Його зможуть отримати громадяни України, громадяни третіх країн, які мають посвідку на проживання в Україні, та біженці чи шукачі притулку в Україні.

Цей тимчасовий захист діятиме один рік. Якщо ситуація не зміниться на краще, то дію директиви автоматично буде подовжено на шість місяців. Така пролонгація можлива двічі.

Як повідомлялось, Єврокомісія запропонувала активувати Директиву про тимчасовий захист напередодні. "Усім, хто тікає від путінських бомб, будемо раді в Європі. Ми забезпечимо захист тих, хто шукає притулок, і допоможемо тим, хто шукає безпечної дороги додому", – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen).

Також Єврокомісія запропонувала методичні рекомендації прикордонникам країн ЄС. Вони передбачають спрощену процедуру прикордонного контролю, а також роблять більш гнучкими умови для в’їзду, наприклад, якщо у людини нема закордонного паспорту або ж він не біометричний.

Нагадаємо, Ужгородська міськрада опублікувала інформацію для переселенців.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0