Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Яку зарплату платитимуть вчителям через вимушені канікули

Яку зарплату платитимуть вчителям через вимушені канікули

Під час вимушеного простою через ситуацію в країні вчителі та інші працівники закладів освіти мають все одно отримувати платню. Про це міністр освіти Сергій Шкарлет написав у Telegram.

Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час воєнного стану МОН рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. У подальшому освітній процес буде залежати від безпекової ситуації в країні, наголошують у міністерстві.

Читайте також:
Стало відомо, у який спосіб українцям роздадуть по 6500 гривень

Під час оголошених канікул оплата праці працівників закладів освіти має здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства.

У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата здійснюється в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю.

Крім того, МОН та Профспілка, відповідно до Галузевої угоди, рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити:

 • оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати;
 • оплату праці освітян, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови, карантин тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства;
 • збереження заробітної плати на період оголошеного карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.

Міністр нагадав, що категорично заборонено примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати.

Раніше видання розповідало, як отримати пенсію та інші виплати на "Укрпошті" в умовах воєнного стану.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно