71% росіян відчуває гордість через війну з Україною: результати опитування

Життя  18 березня 2022 року, 11:51 823

Група незалежних російських соціологів з інтервалом у півтора тижні – від кінця лютого до середини березня – провели опитування, в перебігу якого з’ясували, що майже три чверті росіян підтримують війну проти України, відчуваючи такі позитивні емоції як гордість, радість, повага, довіра та надія.

Згідно з даними опитування, росіяни віком від 35 років частіше висловлювали почуття гордості, поваги та надії. Респонденти віком до 18 років були більш схильні до образ і розчарувань.

Читайте також:  В Росії заявили, що суд ООН їм не указ і бойові дії в Україні поки не припинять

Двоє з п’яти росіян висловлювали занепокоєння війною, і про ці почуття найчастіше повідомляли молоді росіяни. Росіяни віком від 25 до 44 років частіше казали про тривогу і страх через «військову операцію».

Більше ніж половина опитаних віком від 55 років заявили, що підтримують війну проти України.

Водночас молоді росіяни у віковій групі від 18 до 24 років частіше висловлювали байдужість до того, що відбувається в Україні.

Відмінності між першим і другим опитуваннями показують збільшення кількості людей, що підтримують «військову операцію» та незалежність так званих «ДНР» та «ЛНР».

Опитування також засвідчили, що понад дві третини росіян дізнаються новини про війну по телебаченню: 87% – з державних телеканалів, 22% – через радіо, 1% респондентів отримує доступ до інформації на коротких хвилях. Вдаються до використання VPN, щоб дізнатися новини, – 5,5%.

З тих, хто взагалі використовує інтернет задля новини про війну, 37% взагалі не знають, що таке VPN. YouTube користуються 11% респондентів, Telegram – 7%.

Загалом більшість росіян вважають, що буде краще, якщо Путін залишатиметься президентом якнайдовше.

Перше опитування тривало 28 лютого – 1 березня, друге – 12-13 березня серед дорослого населення Росії.

Нагадаємо, Путін озвучив Ердогану свої вимоги до України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0