Людям приходять дивні листи: українців попередили про небезпеку їх відкриття

Життя  30 березня 2022 року, 15:44 1413

Українців попереджають про небезпеку, яка може очікувати користувачів при відкритті листів із темою "Нова програма для запису в журнал".

Про цей йдеться у дописі Держспецзв’язку у телеграм-каналі.

Програма, яку надсилають електронною поштою, викрадає паролі та файли.

Читайте також:  "Укртелеком" відновлює роботу після кібератаки

"Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка працює при Держспецзв’язку, виявила масове розповсюдження серед громадян України та вітчизняних організацій електронних листів з темою "Нова програма для запису в журнал". Текст електронного листа містить повідомлення, начебто, від Міністерства освіти та науки України щодо "електронних навчальних журналів", а також посилання на "програму" та пароль на архів", – пояснюють у відомстві.

Зазачається, що у разі відкриття архіву та запуску EXE-файлу, комп’ютер буде уражено шкідливою програмою, яку, за сукупністю ознак (незважаючи на деякі відмінності), класифіковано як MarsStealer.

Це – шкідлива програма-стілер, основним функціоналом якої є збір інформації про комп’ютер, викрадення аутентифікаційних даних з інтернет-браузерів, плагінів крипто-гаманців, програм багатофакторної аутентифікації, викрадення файлів, а також завантаження і запуск виконуваних файлів і виготовлення знімку екрану.

Також людей просять у разі виявлення такого роду повідомлення не відкривати файли та негайно повідомити про це на пошту [email protected]

Раніше повідомлялось, що українцям почали надходити підозрілі повідомлення на телефон.

Що цікавого трапилось за сьогодні, читайте у нашому Viber.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0