На Закарпатті жодна церковна громада не вийшла з УПЦ Московського патріархату

Життя  5 квітня 2022 року, 20:44 8430

Жодна церковна громада на Закарпатті, яка належить до Московського патріархату, не змінила релігійну приналежність з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні. Про це повідомив єпископ Ужгородський та Закарпатський Православної церкви України Варсонофій.

За його словами, релігійні організації, котрі приналежні до московського патріархату, — це ті, котрі в складі Хустської чи Мукачівської єпархій УПЦ. А таких церковних громад на Закарпатті — близько семи сотень.

Зокрема, шість релігійних громад Солотвинської територіальної громади, які входять в УПЦ, повідомили, що виходять з московського патріархату, єпископ Врасонофій каже: документально це не була зміна релігійної приналежності.

Читайте також:  Митрополит Феодор у Фейсбуці зробив заяву

"Згідно з законом України про свободу совісті та релігійні організації, а також згідно правил зміни релігійної приналежності, релігійна організація повинна у своєму статуті внести зміни щодо релігійної приналежності. Ті релігійні організації склали протокол у вирішальній частині якого записали, що вони виходять із підпорядкування Московського патріархату. Крапка", – зазначив "Суспільному Закарпаття" Варсонофій.

В єдиному державному реєстрі такої релігійної організації, як Московський патріархат немає зареєстрованої. "Є зареєстрована Хустська єпархія УПЦ і Мукачівська єпархія УПЦ. Вони повинні були вказати, що відтепер входять до складу не Хустської єпархії УПЦ, а, наприклад, до Закарпатської єпархії ПЦУ чи до Карпатської. Цього не було зроблено. Відповідно вони залишаються і діють за старим статутом", – пояснив Варсонофій.

Ситуацію журналістам прокоментував голова Солотвинської селищної ради Василь Йовді: "Сьогодні спілкувалися з єпископом Варсонофієм, він надав нам форму протоколу щодо виходу з Хустської єпархії УПЦ. Днями ми внесемо зміни і правильно оформимо протокол, аби вийти з Хустської єпархії УПЦ. Після виходу з УПЦ ми плануємо отримати вікаріат. У нас залишилося дві церкви, які мають закінчити протоколи щодо приєднання до ПЦУ. Вже 4 протоколи ми маємо. Думаю в суботу-неділю ми це зробимо, – запевнив Василь Йовді. – Хочемо, аби максимум вірян, що ходять в церкви, мали можливість підписати цей протокол. Закон чітко визначає, що дві третини вірян мають підписати такий протокол про приєднання".

"У нас процедура розпочата, ми рухаємося у правильному напрямку, і вона закінчиться принципово на ПЦУ. Це принципова позиція моя і наших вірян", – підсумував голова Солотвинської селищної ради.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Вірний християнин 06.04.2022, 18:23
Коментар очікує модерацію