Чи каратимуть чоловіків, які не повернулися з-за кордону під час війни

Життя  14 квітня 2022 року, 09:44 26862

Чоловіків, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, хотіли зобов’язати повернутися до України з-за кордону. У Верховній Раді навіть зареєстрували законопроєкт 7265 про покарання для таких українців.

За ігнорування цієї вимоги нардепи пропонували запровадити кримінальну відповідальність – від 5 до 10 років позбавлення волі. Частину українців такий законопроект обурив. Він набрав неабиякого розголосу.

14 квітня стало відомо, чи каратимуть чоловіків, які не повернулися з-за кордону під час війни. Зокрема, вранці повідомили, що фракція політичної партії "Слуга Народу" не буде підтримувати ухвалення законодавчої норми про відповідальність чоловіків призовного віку, які виїхали з України та не повернулися у встановлений законом термін під час воєнного стану. Йдеться якраз про законопроект 7265.

Читайте також:  Деяких чоловіків призовного віку за відсутність в Україні під час війни можуть покарати: що відомо

"Ми вважаємо, що у такому вигляді ця законодавча норма є шкідливою і небезпечною як для оборони України сьогодні, так і для відбудови її у майбутньому. Сотні тисяч українців повернулися додому, щоб захищати свою країну під час війни, – заявив голова фракції Давида Арахамія. – Багато з тих, хто залишився, працює за кордоном і пересилає в Україну гроші в якості допомоги сім’ям чи як пожертвування до фондів оборони країни".

За його словами, пропонована норма жодним чином не вирішує тієї мети, яку насправді треба досягнути: покарати декілька десятків посадовців, чиновників та депутатів, які втекли з України під час війни.

  • "Будемо шукати інших способів покарання цих осіб. Стосовно решти людей ніяких санкцій не буде і бути не може", – запевнив Арахамія.

Підписуйтесь на наш Viber. Дізнавайтесь новини першими.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0