Угорщина допоможе відбудовувати Київщину та лікувати українських військових

Життя  5 травня 2022 року, 21:00 3732

Угорщина готова брати участь у відновленні зруйнованої під час війни інфраструктури у Київській області та прийматиме на лікування українських військових, про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на міжнародній конференції донорів для України у Польщі, пише "Європейська правда".

"Ми готові брати участь у відновленні шкіл та лікарень у Київській області. Якщо київська влада запропонує іншу локацію, ми також готові", – сказав Сійярто. Міністр також заявив, що Будапешт готовий надати мобільні будинки для переселенців у західних областях України, як тільки буде необхідно.

Читайте також:  "Ми зробимо все можливе, щоб Угорщина не була втягнута у війну", – Петер Сійярто

 За словами Сійярто, Угорщина прийняла 627 тисяч біженців з України, надаємо їм прихисток і їжу, а також пропонує роботу тим, хто хоче залишитись на довший час. "Ми також готові надати тисячі стипендій для українських студентів в угорських університетах, щоб вони могли продовжити або завершити своє навчання", – сказав Сійярто.

Угорщина також готова приймати на лікування поранених українських військових без обмежень за кількістю, і 130 дітей, які потребують спеціалізованого лікування.

"Я хочу дуже чітко сказати тут: Угорщина підтримує Україну і її суверенітет. Ми чітко розділяємо хто напав і хто піддався нападу. І ми засуджуємо військову агресію Росії проти України і низку порушень прав людини та закликаємо до розслідування можливих воєнних злочинів", – сказав Сійярто.

Нагадаємо, МЗС про обстріл росією Закарпаття та реакцію на нього Угорщини.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0