Кого з чоловіків можуть звільнити від мобілізації 2022: зареєстрований новий законопроєкт

Життя  10 травня 2022 року, 11:21 12646

Ще одну категорію чоловіків можуть звільнити від мобілізації 2022. Відповідний законопроєкт вже зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Згідно з українським законодавством, загальна мобілізація в Україні відбувається в чотири хвилі. Наразі офіційно проходить друга хвиля мобілізації – мобілізують резервістів, які не потрапили до першої хвилі. Найчастіше, це військовослужбовці з бойовим досвідом до 2014 року.

Читайте також:  Озвучено наслідки для військовозобов’язаних, які виїхали за кордон після вручення повісток

Відповідно до статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації серед інших категорій мають наукові та науково-педагогічні працівники з вченим званням або науковим ступенем. 5 травня на сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт №7352, який доповнює статтю 23. Згідно з цим законопроєктом відстрочку від призову можуть отримати викладачі, наукові співробітники університетів і коледжів, у яких немає вченого звання або наукового ступеня. Багато старших викладачів працюють без вченого звання та ступеня. У навчальних закладах  викладають педагоги на посадах доцента чи професора з вченим званням старшого наукового співробітника, без наукового ступеня. На думку авторів законопроєкту такий стан справ дискримінує педагогічні кадри.

Тобто, якщо цей законопроєкт приймуть, отримати відстрочку зможуть викладачі, наукові співробітники як з науковим ступенем, так і ті, що не мають вченого звання або наукового ступеня.

Але не всі викладачі зможуть отримати таку відстрочку, є умова.

Звільненими від призову на військову службу у випадку, якщо законопроєкт буде прийнятий, будуть педагоги та наукові співробітники вишів, коледжів, ПТУ і шкіл без вченого звання та наукового ступеня, якщо вони працюють у навчальному закладі не менше, ніж на 0,75 ставки.

Тобто, якщо викладач, працює на пів ставки, відстрочку від загальної мобілізації за законом він не зможе отримати.

Зауважимо, на наразі в Україні вже кілька місяців триває мобілізація через війну, яку 24 лютого почала росія на нашій землі.

Раніше "PMG.ua" писало про те, чи буде загальна мобілізація продовжена після 24 травня.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0