Андрій Єрмак пояснив, що означає для України ленд-ліз від США

Життя  10 травня 2022 року, 16:27 1640

Надання Україні ленд-лізу від США є сигналом для всього світу, що Україна переможе у війні проти Росії. Також тепер Україна отримає не лише сучасне озброєння, а й економічну підтримку від США. 

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що надання ленд-лізу Україні означає укладання міжурядових договорів про передачу в оренду або в борг з відстроченою оплатою за використання озброєнь з асортименту військово-промислового комплексу США. Він діятиме у 2022-2023 роках. Закон про ленд-ліз дозволяє президенту США не узгоджувати допомогу щоразу з Конгресом.

Україна отримає сучасну зброю від США. Також українські військові зможуть проходити навчання, щоб ефективно користуватись цим озброєнням. США надаватимуть Україні необхідну економічну підтримку. 

Читайте також:  Історична подія: президент США підписав ленд-ліз для України

"Якщо згадати історію Другої світової війни, то окрім танків та літаків США направляли в СРСР верстати, локомотиви, бронесталь, консерви. Зараз, так само, окрім озброєнь можлива й інша допомога, включно з необхідними нам матеріалами, які ми узгодимо", – написав Єрмак. 

Керівник Офісу президента додав, що ленд-ліз передбачає розгортання військових, логістичних та промислових потужностей, як в США, так і в Україні. Таким чином українська армія стане сильнішою у боротьбі з російськими окупантами. 

"На дипломатичному рівні ленд-ліз є сигналом для всіх народів світу, що Україна переможе, і кожен має зробити для неї все, що може", – наголосив Єрмак. 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0