Для тих, хто має ще й угорський паспорт: Чехія зробила важливу заяву

Життя  13 травня 2022 року, 05:56 71642

Чехія не буде приймати біженців з подвійним угорським громадянством. Українським біженцям із другим угорським громадянством буде запропоновано повернення залізницею в Угорщину.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на denik.cz, це питання стало темою розмови чеського віцепрем’єра та міністра внутрішніх справ Віта Ракушана із міністром внутрішніх справ Угорщини Шандором Пінтером.

Читайте також:  Із 16 травня: Чехія опублікувала важливу інформацію для українців

Ракушан повідомив, що Чехія може запропонувати  біженцям з угорським паспортом лише квиток на потяг до Угорщини. При цьому він просить Угорщину прискорити надання інформації про наявність у біженців другого угорського громадянства.

Проблема виникла із українськими ромами, багато з яких має і громадянство Угорщини. Наразі вони масово приїжджають у Чехію через більший розмір допомоги.  Ракушан уточнює – біженці з подвійним громадянством не мають права на отримання допомоги у Чехії. "Я звернувся до угорської сторони з проханням про швидку та ретельну перевірку, яка відбудеться за лічені дні, щоб чеська сторона отримала інформацію про наявність у людини угорського паспорта чи ні", – заявив чеський міністр.

Багато таких біженців довгий час проживали на головному залізничному вокзалі Праги. Зараз більшість із них живуть  у новозбудованому наметовому містечку в Празі-Троя.

За словами Ракушана, вони зможуть перебувати у цьому таборі максимум 30 днів, що є кінцевим терміном перевірки.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
василь 15.05.2022, 19:41
Коментар очікує модерацію