Коли Трійця у 2022 році та значення свята

Життя  6 червня 2022 року, 16:39 11099

Трійця – перехідне свято. Воно завжди відзначається на 50-й день після Великодня. Тому ще одна його назва – П’ятидесятниця.

Дата святкування Трійці у 2022 році – 12 червня. Це свято є офіційним державним вихідним. Відтак наступний понеділок українці мали відпочивати. Одна у разі продовження дії воєнного стану, всі додаткові вихідні скасовуються. Так уже було з Великоднем і травневими святами.

Читайте також:  Коли святкують Вознесіння у 2022 році

У день Трійці на апостолів зійшов Дух Святий і вони різними мовами почали проповідувати віру Христову по всьому світу.

Офіційно П’ятидесятницю почали святкувати в 381 році, коли на II Вселенському соборі затвердили догмат про Трійцю.

У переддень Трійці, в суботу, вшановують пам’ять спочилих родичів – ця субота має назву Вселенської Троїцької поминальної суботи.

Спеціально до свята П’ятидесятниці оселі вірян прикрашають зеленими рослинами. У кожному регіоні свої традиції. Наприклад, на Закарпатті при вході у двори людей розвішують гілки берізок, а в самих будинках – гілочки липи. Букетик зелені, освячений у храмі на Трійцю зберігають цілий рік і використовують для лікувальних цілей.

У День Святої Трійці, у неділю, відбувається святкова Божественна літургія, після закінчення якої вперше після Пасхи читаються колінопреклонні молитви та звучить молитва Святому Духу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0