У 10 країнах Європи підтвердили випадки нового вірусу

Життя  22 травня 2022 року, 20:15 3872

Швейцарія стала десятою європейською країною, яка підтвердила випадки мавпячої віспи, про це пише ВВС.

У неділю Ізраїль також підтвердив випадок виявлення хвороби, внаслідок чого загальна кількість країн у світі досягла 14. Обидві країни заявили, що виявили по одній інфікованій людині, яка нещодавно подорожувала, але Ізраїль заявив, що розслідує інші підозрілі випадки.

Читайте також:  В Україну прибула партія ліків для лікування коронавірусу "Молнупіравір"

Після того, як спалах був уперше виявлений у Великій Британії, вірус почав виявлятися по всій Європі –випадки були підтверджені закладами охорони здоров’я Іспанії, Португалії, Німеччини, Бельгії, Франції, Нідерландів, Італії та Швеції. Під час недавнього спалаху в Європі, США, Канаді та Австралії було підтверджено понад 80 випадків.

Віспа мавп найбільш поширена у віддалених районах Центральної та Західної Африки.Цей спалах застав вчених зненацька, але мавпа віспа не має тенденції легко поширюватися між людьми, і вважається, що ризик для широкого загалу невеликий.

За даними Національної служби охорони здоров’я Британії, хвороба зазвичай протікає протягом кількох тижнів. У п’ятницю ВООЗ заявила, що останні спалахи стали неочікуваними, оскільки вони відбулися у країнах, де хвороба не є ендемічною. Поки що не зрозуміло, чому так відбувається.

Один з можливих варіантів полягає в тому, що вірус якимось чином мутував, хоча наразі є мало доказів, які б свідчили про те, що це новий штам. Інший варіант – вірус опинився у сприятливих умовах для розмноження і поширення.

Також зараз мавпяча віспа може поширюватися легше, ніж у минулому, коли широко використовували вакцину проти віспи.

Нагадаємо, країнами Європи шириться загадкова дитяча хвороба.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0