Мобілізація після 24 травня: кого призиватимуть

Життя  24 травня 2022 року, 05:54 20319

В Україні продовжили дію воєнного стану і загальної мобілізації. Народні депутати підтримали законопроєкт, який продовжує воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів – до 23 серпня.

Кого можуть призвати влітку в Україні – читайте в матеріалі нижче.

Згідно із Законом України "Про мобілізацію громадян", призов громадян на військову службу проводиться в чотири хвилі. Станом на 22 травня в Україні було виконано лише дві хвилі мобілізації.

Читайте також:  Мобілізація 2022: чи отримуватимуть чоловіки повістки в застосунку "Дія"

Хвилі мобілізації в Україні

Перша хвиля – на службу закликають оперативний резерв і колишніх військовослужбовців, у яких є бойовий досвід або які раніше служили за контрактом після 2014 року.

Друга хвиля – військовослужбовці, які проходили строкову службу або ж служили за контрактом до 2014 року.

Третя хвиля – офіцери запасу, військовослужбовці, які закінчили військові кафедри вузів.

Четверта хвиля – всі громадяни України, у яких немає обмежень за віком або за станом здоров’я.

Мобілізація після 24 травня

Як зазначали раніше в Міноборони, армія України укомплектована на 100%. У більшості регіонів до третьої хвилі мобілізації не дійшли. Комплектування ЗСУ та інших військових формувань здійснюється за рахунок військовозобов’язаних і резервістів.

Однак при продовженні активних бойових дій в армії може виникнути потреба поповнення фахівцями військових українських частин.

Як пояснював начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, наступна хвиля масової мобілізації поки не передбачена. І якщо вона буде запущена, то мобілізувати можуть не тільки офіцерів, але сержантів, і можливо – солдатів.

Зараз в основному закликають тих, у кого є досвід проходження військової служби або досвід проходження навчання під час воєнного часу.

У разі нової хвилі мобілізації в Міноборони орієнтуватимуться на конкретні потреби у військовослужбовців і призиватимуть лише за військово-обліковими спеціальностями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0