Депутати запропонували не мобілізовувати ще одну категорію українців

Життя  23 червня 2022 року, 07:47 2700

Група народних депутатів подала законопроєкт, у разі позитивного голосування за нього ще одна категорія українців отримає відтермінування від мобілізації.

22 червня у Верховні Раді було зареєстровано законопроєкт №7481 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації".

Читайте також:  Чи можуть телефоном оголосити про вручення повістки: пояснення юристів

У проєкті закону пропонують визнати, що військовозобов’язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі "загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Йдеться про таких рідних: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

У пояснювальній записці зазначається, що проєкт закону розроблено через необхідність "передбачити положення закону, які б дозволяли отримати відстрочку особам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти не тільки під час проведення антитерористичної операції, а також під час операції Об’єднаних сил та під час дії воєнного стану".

Наразі законопроєкт перебуває на розгляді комітету.

На сайті ВР також опублікована порівняльна таблиця.

Порівняльна таблиця

Порівняльна таблиця документа

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0