Календар свят на липень 2022 року: коли Іван-день, Петра і Павла та інші свята

Життя  29 червня 2022 року, 14:34 1730

У липні 2022 року відзначатимуть кілька релігійних свят. На початку місяця Різдво Святого Іоанна, через кілька днів Петра і Павла, під кінець липня – День хрещення Київської Русі-України, день пам’яті Святого князя Володимира.

Звичайно, це не всі свята. В липні є ще кілька визначних і пам’ятних дат.

Читайте також:  Погода на липень 2022 року: прогноз Укргідрометцентру та народних синоптиків

Календар свят на липень 2022 року:

  • 6 липня – день Володимирської ікони Божої Матері. Православна церква щороку вшановує Володимирську ікону Божої Матері, адже вона є однією з найдавніших і найважливіших образів. Нею благословляють новонароджених і тих, хто одружується. А ще — звертаються з проханнями захистити від примх долі, спокус і хвороб.
  • 7 липня – Різдво Святого Іоанна Хрестителя. Про народження Івана Хрестителя відомо лише із Євангелія від Луки. Іван Хреститель був сином священника Захарії та праведної Єлизавети. Івана Хрестителя найбільше шанують серед усіх святих – протягом церковного року на його честь є аж шість дат. Проте Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх таких свят.
  • 12 липня – день Святих апостолів Петра і Павла. У слов’ян це свято означає закінчення купальських святкувань. Воно є "маківкою літа", розпочинає пору літніх весіль, а також підготовку до жнив.
  • 13 липня – Собор 12 апостолів.
  • 24 липня – день блаженної княгині Ольги. Православна церква відзначає цей день, бо шанує пам’ять про велику правительку Київської Русі.
  • 28 липня – День Хрещення Київської Русі-України. Це державне свято, яке було засноване 25 липня 2008 року указом третього президента України Віктора Ющенка. Відзначається щорічно 28 липня. Дату обрано не випадково. За переказами, саме в цей день у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Русі.

Раніше повідомлялось, що на українців у липні чекає багато змін.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0