На школярів із 1 вересня чекають важливі зміни: яким буде навчання

Життя  8 липня 2022 року, 12:34 1224

З 1 вересня в Україні розпочнеться новий навчальний рік, який триватиме до 30 червня 2023 року. В областях, де безпекова ситуація дозволяє відправляти дітей на офлайн-навчання, малеча знову повернеться за парти, а от на тимчасово окупованих територіях, де триватимуть запеклі бойові дії з росіянами, уроки для школярів проводитимуть дистанційно.

Будуть також зміни й в організації навчального процесу. Про них – далі.

Читайте також:  Одна з країн ЄС дасть гроші на підготовку дітей до школи: як отримати кошти

Як повідомили у Міністерство освіти і науки, пріоритетом для повного відновлення навчального процесу у населених пунктах України є наявність безпечних укриттів, куди можна розмістити персонал навчального закладу та усіх учнів.

Якщо ж бомбосховища не спроможні вмістити всіх, то навчальний заклад вимушено повинен розробити змішану форму навчання, яка міститиме можливість проводити уроки як за "дистанційкою", так і офлайн. Також розглядається ймовірність вести лекції або теоретичні заняття в онлайн-режимі, а практичні – безпосередньо в школах.

У МОН наголошують, що проводити заняття для школяриків, які навчаються у початкових класах, планують переважно офлайн, проте залишають можливість змінювати її впродовж навчального року залежно від ситуації.

Для особливих діток, які мають вади слуху чи зору, навчальні заклади зобов’яжуть додатково перевірити доступність системи сповіщення.

Школи, які навчатимуть дітей офлайн, також планують частково підготувати: позначать у класах і на коридорах шляхи для евакуації. Крім того, укриття також повинні бути облаштовані: там має знаходитися достатній запас води та медикаментів, а також під’єднаний Wi-Fi для проведення занять в разі довготривалого перебування там персоналу і школярів.

Крім того, персонал в обов’язковому порядку має пройти навчання з надання домедичної допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0