Накладатимуть штраф: із 16 липня на українців чекають зміни

Життя  15 липня 2022 року, 13:00 21551

Із 16 липня на українців чекають зміни, пов’язані із мовним законом, за недотримання якого накладатимуть штраф. Вже цієї суботи набуває чинності частина друга та шоста статті 27 закону про мову.

16 липня запрацює нове доповнення до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", а саме статті 27. Таким чином, українська має стати мовою веб-ресурсів, а також інтерфейсів користувачів. 

Іншими словами, йдеться про те, що українську мову мають використовувати в мережі Інтернет (вебсайти, сторінки в соцмережах, телеграм-канали, мобільні додатки, Ютюб, Вайбер) та для інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах (від автомобіля і до електрокавоварки).

Читайте також:  З 16 липня: українцям нагадали про дуже важливі зміни з цього числа

Державна мова повинна використовуватися "за замовчуванням" на сторінках українських суб’єктів господарювання, а для іноземних представництв обов’язковою є використання української версії, що буде не меншою за обсягом та змісту, ніж англійська чи інша мова.

Якщо цієї мовної норми не дотримуватись, то з 16 липня накладатимуть штраф у розмірі від 3400 до 7500 грн, якщо порушення вчинено вперше. А от за повторне порушення "світить" штраф від 7500 до 11900 грн.

Зазначимо, що вимоги цього закону не поширюються на мови програмування.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0