Чи повернуть в Україні масковий режим та обов’язкову перевірку COVID-сертифікатів

Життя  21 липня 2022 року, 05:56 4183

Коронавірус нікуди не зник. Українці мають навіть під час війни дотримуватись елементарних правил, щоб убезпечити себе від захворювання на COVID-19.

Чи будуть повертати в Україні масковий режим, як у "довоєнні часи", та перевіряти сертифікати вакцинації, розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Відповідаючи на ці питання, Кузін наголосив, що в Міністерстві охорони здоров’я "будуть дивитися за ситуацією". При цьому він додав, що "зараз маски не скасовані".

Читайте також:  Закарпатські медики припускають, що COVID-19 може повернутись

"Тобто по суті скасована вимога їх обов’язковості у закладах харчування або в інших громадських місцях. Але на розсуд підприємця може вимагатися маска", – пояснив він.

"За два роки ми звикли, що маска є захистом, і під час збільшення кількості випадків українці самі активно почнуть використовувати маски для самозахисту. Певна частина піде вакцинуватися", – додав Кузін.

Разом з тим лікар розуміє, що "під час користування бомбосховищами неможливо примусити людей одягати маску або шукати її, бо це питання часу й безпеки".

Тому норма про носіння масок буде залишатися, швидше за все, рекомендаційною.

Тепер щодо ковід-сертифікатів. Кузін нагадав, що звичне карантинне зонування було призупинено на період дії воєнного стану.

"Але ми будемо так само рахувати епідемічні пороги, виділяти регіони, де ситуація найбільш критична, і будемо закликати суб’єкти господарювання продовжити перевірку сертифікатів у тих регіонах, де дозволятиме безпекова ситуація", – додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0