Озвучено важливу інформацію для українок, які зараз за кордоном

Життя  4 серпня 2022 року, 13:30 11023

Ті українки, які під час війни отримали в одній з країн ЄС тимчасовий захист, можуть їздити додому в Україну і знову повертатися в ЄС. Про це наголосили в Єврокомісії. Також зазначили, що українки мають право їздити як на короткий час, так і надовго, але з різними правилами.

Єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, підтвердила, що у Єврокомісії знають про випадки, коли українки після поїздки назад в Україну мали проблеми з поверненням до країни, де отримали тимчасовий захист. А їхні документи, видані деякими країнами, виявлялися недостатніми для прикордонників та для подорожей всередині ЄС. 

За її словами, Єврокомісія налаштована вирішити ці проблеми і зараз збирає інформацію.

Читайте також:  Стало відомо, чи можна українцям повторно в’їхати у ЄС в статусі біженців

"Кожен, хто отримав захист ЄС, повинен мати право поїхати додому на короткий період, щоби відвідати батьків чи родину, чи з будь-якою іншою метою", – наголошує єврокомісарка.

Вона пояснила, що у разі повернення на тривалий час українки мають знятися з реєстрації в тій країні, де отримали тимчасовий захист, але не втрачають права повернутися і зареєструватися повторно. 

"Отже, якщо ви скористалися тимчасовим захистом в ЄС, то маєте право з будь-якої причини поїхати додому і право повернутися назад до держави ЄС, у якій ви зупинилися. Навіть якщо до цього ви закривали свій статус тимчасового захисту. Якщо ви їдете від війни в Україні – двері ЄС для вас відкриті", – наголосила Ілва Йоганссон.

Нагадаємо, в Україні озвучили нову заяву про виїзд чоловіків за кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0