В Ужгороді створять волонтерську координаційну раду для ефективого вирішення проблемних питань внутрішніх переселенців

Життя  11 серпня 2022 року, 15:52 386

9 серпня в Ужгородській міській раді відбулася розширена нарада за участі заступника міського глови А. Погорелова з волонтерами, представниками громадських організацій, благодійних фондів та державних інституцій, які опікуються внутрішньо переміщеними особами. Мета зустрічі – координація зусиль сторін, налагодження ефективної комунікації між ними та можливість протидіяти новим викликам, які постають через війну.

Учасники заходу коротко розповіли про діяльність їхніх організацій. Директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець поінформував присутніх про роботу системи БПД в умовах військового стану, зазначивши, що всі внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну первинну правову допомогу та представництво інтересів в судах, перед органами влади тощо за рахунок держави.

Читайте також:  У двох районах Закарпаття облаштовують житло для переселенців

Система БПД з перших днів війни відреагувала на нові виклики. Перш за все, шляхом надання та поширення правовоі інформаціі, створенням нових консультаційних пунктів у місцях компактного проживання переселенців. 

Наразі на Закарпатті функціонує 57 консультаційних пунктів, 23 з яких – у місцях поселення ВПО. З 24 лютого, до центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті надійшло понад три тисячі звернень від внутрішніх переселенців. Найчастіше ВПО звертаються з питань отримання міжнародної та державної грошової допомоги, компенсації за зруйноване житло та інше майно, соціальних гарантій та пільг для ВПО та ін. 

Ще одним із важливих пріоритетів роботи системи надання БПД в Україні в період дії воєнного стану та збройної агресії рф є захист прав осіб, зокрема дітей, які постраждали від воєнних злочинів, забезпечення їх доступу до правових послуг. Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», вони є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Представники державних установ, громадських та волонтерських організацій, внутрішні переселенці озвучили низку проблемних питань. Зокрема, піднімалися питання, що з наближенням холодної пори року на Закарпаття може приїхати ще більше переселенців, які потребуватимуть тимчасового житла.

Також багатьом, хто знайшов можливість поселити внутрішньо переміщених осіб, доводиться платити за комунальні послуги за тарифами для виробництва. Суттєво знизилися обсяги гуманітарної допомоги, тоді як потреби навпаки – зростають. Є питання щодо перебування дітей у міських садочках, навчання у школах та чимало інших,  які, сконсолідувавши спільні зусилля, буде легше вирішувати.

За підсумками наради було та за пропозицією заступника міського голови А.Погорєлова та депутатки міськради Ю.Бокоч було  ініційовано створення координаційної ради для оперативного узгодження, об’єднання зусиль для ефективного вирішення питань, насамперед щодо підтримки людей, які змушені були рятувалися від війни.

Довідково. За правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0