Цього тижня відзначатимуть одне з найбільших свят у році

Життя  15 серпня 2022 року, 07:10 3003

19 серпня вірники відзначатимуть велике свято –  Преображення Господнє. Воно пов’язане з подіями земного життя Ісуса Христа.

Преображення Господнє – явище слави та Божественної величі Ісуса Христа перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор (Ізраїль, 588 метрів в 9 км від міста Назарет), описане в Євангеліях. Під час молитви на цій горі учні Ісуса Христа трьох свідків воскресіння Петро, Яків та Іоанн побачили, як Учитель преобразився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло.

Читайте також:  Коли Медовий і Яблучний Спас 2022, Успіння Пресвятої Богородиці: календар свят на серпень

Традиція святкування свята з’явилася в IV столітті, коли імператриця Олена звела перший храм на честь Преображення, а зараз на горі Фавор діють католицький та православний монастирі.

В народі це свято отримало назву Яблучний Спас, бо саме до цієї дати достигають яблука, і їх, разом з виноградом, слід освячувати в церкві. З цього дня вірянам дозволялося їсти яблука. З середини серпня спека йде на спад, погіршується погода. Саме тому казали: "Прийшов Другий Спас – держи рукавиці про запас".

До слова, свято Преображення Господнє випадає на Успенський піст, який триватиме до 28 серпня.

Джерело: 1+1
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0